Biesiada

 

 

23.01.2011

Biesiada sebastianowa

W godzinach popołudniowo-wieczornych, 20 stycznia 2011 roku, mieszkańcy Gąsiorowic spotkali się na biesiadzie sebastianowej, która była dalszą częścią świętowania dnia patrona wsi św. Sebastiana. W uroczystości tej uczestniczyli również goście zaproszeni przez organizatorów, a mianowicie:
proboszcz parafi pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy ks. Henryk Pichen, starosta strzelecki Józef Swaczyna, wójt gminy Jemielnica Joachim Jelito.
W dużej sali budynku OSP zebrało się kilkadziesiąt osób, które przy kawie, kołaczu i szklaneczce grzanego wina śpiewały kolędy i pieśni nawiązujące zarówno do postaci patrona wsi jak i św. Anny. Oprawę muzyczną uroczystości przygotował Waldemar Dembończyk, kołacz sponsorował Paweł Schlensag, zaś dzieci ze świetlicy środowiskowej w Gąsiorowicach, znakomicie przygotowane przez przez ich opiekunkę Bogusławę Półtorak, odegrały scenki związane z życiem św. Sebastiana.
Panie ze Stowarzyszenia Kobiet i Gospodyń Wiejskich częstowały uczestników biesiady chlebem, który przygotowały według receptury jaka mogła być stosowana przy wypieku chleba w czasach gdy żył św. Sebastian. Biesiadnikom chleb ten tak bardzo smakował, że nazwali go "Sebastiankiem" i postanowili, iż będzie on na stołach przy okazji kolejnych świąt i uroczystości organizowanych w Gąsiorowicach.
Organizatorzy biesiady, tj. Stowarzyszenie Odnowy Wsi Gąsiorowice, Stowarzyszenie Kobiet i Gospodyń Wiejskich, oraz Rada Sołecka, mają nadzieję, że ten sposób świętowania dnia patrona wsi spodobał się mieszkańcom Gąsiorowic.

Gabriela Piper
Dawid Bieniek
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

::: [C] Gąsiorowice 2008           |          projekt-SC :::